Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zajęcia na lodowisku - ważne informacje

Szanowni Rodzice,

W dniu 3 listopada odbyły się pierwsze w tym sezonie zajęcia na lodowisku dla grup IV i V. Mamy kilka obserwacji i wniosków odnośnie ubioru i wyposażenia dzieci, którymi chcemy się z Państwem podzielić.

  • Ubiór dzieci

Ubrania powinny być przede wszystkim wygodne (niekrępujące ruchów) i odpowiednio odprowadzające ciepło. Najlepiej w tym celu nadaje się ciepły dres lub lżejsza kamizelka. Dzieci często dotykają lodu dłońmi, dlatego prosimy o wyposażenie ich w rękawiczki.

 

  • Ubiór na zmianę

Wbrew pozorom podczas zajęć na lodowisku bardzo łatwo o przegrzanie. W efekcie dzieci wracają do przedszkola spocone, dlatego prosimy by miały w szatni podkoszulek do przebrania. Można również przygotować dodatkowe spodnie i skarpety.

 

  • Wyposażenie podstawowe

Najlepiej gdy dzieci mają swoje łyżwy i kaski. Wyposażenie, a zwłaszcza łyżwy, oferowane do wypożyczenia przez MOSiR pozostawia sporo do życzenia (uszkodzone klipsy zatrzaskowe, higiena). Gdy dzieci korzystają z wypożyczonego kasku dobrze by było gdyby miały również cienką czapkę.

 

  • Wyposażenie dodatkowe

Wydaje się, że najbardziej przydatne są ochraniacze na kolana, później na łokcie. Ochraniacze na nadgarstki bardziej przeszkadzają niż pomagają, gdyż utrudniają prawidłowy chwyt na sankach wspomagających oraz są przeszkodą w podniesieniu się z tafli po upadku.

 

  • Inne uwagi

Prosimy o pakownie dzieciom wyposażenia do wygodnych i pojemnych toreb.

Prosimy by nie zakładać dzieciom biżuterii.

Prosimy by dzieci miały związane włosy.

Prosimy o rozmawianie z dziećmi o tym, że nie ma nic złego w wywrotce na lodzie – trzeba się podnieść i jechać dalej.

Prosimy o odbiór od nauczycieli „Zgody na udział dziecka w zajęciach na lodowisku”, podpisanie jej i dostarczenie z powrotem.