Rada Rodziców

“Wspierać dzieci w prawidłowym rozwoju” – to motto i główny cel działalności Rady Rodziców, która stanowi samorządną reprezentację rodziców i opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 170 w Łodzi. Rada Rodziców współpracuje z Dyrektorem przedszkola, Radą Pedagogiczną, instytucjami, organizacjami i osobami powołanymi do realizacji szeroko pojętego procesu opiekuńczo-wychowawczego dzieci.

Radę Rodziców tworzą rodzice i opiekunowie prawni uczniów wszystkich grup przedszkolnych, wybrani do tej reprezentacji po trzy osoby z każdej grupy, na okres jednego roku szkolnego. Zebrania Rady Rodziców odbywają się co najmniej dwa razy w roku, natomiast rokrocznie, we wrześniu odbywa się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców. Wówczas z jej składu wybierani są na okres jednego roku szkolnego: Przewodniczący, Zastępca Przewodniczącego, Sekretarz i Skarbnik. Stanowią oni Prezydium Rady Rodziców.

Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek rodziców i darowizn, które przeznaczane są głównie na organizację różnorodnych atrakcji dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Jeśli to konieczne wspieramy też samą placówkę. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, w których życie często pisze zaskakujące scenariusze, a nasza sytuacja rodzinna czy finansowa może zmienić się z dnia na dzień. Dlatego musimy sobie nawzajem pomagać korzystając z dobrowolnych składek rodziców. Zasięg naszej działalności może być bardzo duży, ale jej horyzont zależy tylko od dobrej woli rodziców dzieci, opiekunów, przyjaciół przedszkola i innych osób zainteresowanych wspieraniem działalności Rady. Aby zapewnić stabilność finansową Rady Rodziców, pozwalającą na organizowanie licznych atrakcji dla naszych pociech określiliśmy minimalną wysokość miesięcznych, dobrowolnych wpłat na fundusz Rady Rodziców na poziomie 15 zł.

Jeśli coś Państwa nurtuje, macie pomysł co zmienić w przedszkolu lub chcecie bezinteresownie poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu czynnie włączając się w działania Rady Rodziców – prosimy o kontakt. Wspólnie możemy sprawić, że miejsce, w którym nasze Dzieci spędzają większość dnia przez kilka kluczowych lat swojego życia będzie miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Takim, z którym będą wiązały się tylko dobre wspomnienia. Pamiętajmy, że Rada Rodziców jest organem niezależnym od dyrektora przedszkola. Ma ona mocną pozycję opartą na przepisach Ustawy o systemie oświaty i nie jest tylko okazją do finansowego wspierania działalności placówki.

Zapraszamy do zaangażowania się – im nas więcej tym możemy więcej.

Michał Hadryś

Przewodniczący Rady Rodziców

Dobrowolne ubezpieczenie NNW

Drodzy Rodzice!

Poniżej znajdują się dwa linki do ubezpieczenia na warunkach grupowych i indywidualnych:

Ubezpieczenie Wiener ze składką 50,00zł (grupowe)

Ubezpieczenie Compensa (indywidualne)

Dodatkowo do wglądu Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Wszelkiego wsparcia przy zgłaszaniu szkód i obsłudze ubezpieczenia udziela Jacek Strzałka (Wyszyńskiego 97a, tel. 501016710)

Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024
  • Przewodniczący Rady Rodziców -
  • Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców -
  • Skarbnik -
  • Sekretarz -
  • Komisja Rewizyjna:

Kontakt do Rady Rodziców:
rodzice.pm170@gmail.com

Rachunek Rady Rodziców

Numer rachunku Rady Rodziców jako kod QR, czyli przelew w 10 sekund.

Aby zrobić przelew na rachunek Rady Rodziców wystarczy:

1. Otworzyć aplikacje mobilną banku z funkcją „Skanuj i zapłać” lub podobną.
  2. Zeskanować poniższy kod QR. Numer rachunku i odbiorca zostanie uzupełniony automatycznie.
  3. Podać kwotę i tytuł przelewu.
  4. Potwierdzić wykonanie przelewu.

Numer rachunku rady rodziców:

Za każdą wpłatę, w imieniu naszych przedszkolaków

Dziękujemy!