Rada Rodziców

“Wspierać dzieci w prawidłowym rozwoju” – to motto i główny cel działalności Rady Rodziców, która stanowi samorządną reprezentację rodziców i opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 170 w Łodzi. Rada Rodziców współpracuje z Dyrektorem przedszkola, Radą Pedagogiczną, instytucjami, organizacjami i osobami powołanymi do realizacji szeroko pojętego procesu opiekuńczo-wychowawczego dzieci.

Radę Rodziców tworzą rodzice i opiekunowie prawni uczniów wszystkich grup przedszkolnych, wybrani do tej reprezentacji po trzy osoby z każdej grupy, na okres jednego roku szkolnego. Zebrania Rady Rodziców odbywają się co najmniej dwa razy w roku, natomiast rokrocznie, we wrześniu odbywa się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców. Wówczas z jej składu wybierani są na okres jednego roku szkolnego: Przewodniczący, Zastępca Przewodniczącego, Sekretarz i Skarbnik. Stanowią oni Prezydium Rady Rodziców.

Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek rodziców i darowizn, które przeznaczane są głównie na organizację różnorodnych atrakcji dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Jeśli to konieczne wspieramy też samą placówkę. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, w których życie często pisze zaskakujące scenariusze, a nasza sytuacja rodzinna czy finansowa może zmienić się z dnia na dzień. Dlatego musimy sobie nawzajem pomagać korzystając z dobrowolnych składek rodziców. Zasięg naszej działalności może być bardzo duży, ale jej horyzont zależy tylko od dobrej woli rodziców dzieci, opiekunów, przyjaciół przedszkola i innych osób zainteresowanych wspieraniem działalności Rady. Aby zapewnić stabilność finansową Rady Rodziców, pozwalającą na organizowanie licznych atrakcji dla naszych pociech określiliśmy minimalną wysokość miesięcznych, dobrowolnych wpłat na fundusz Rady Rodziców na poziomie 15 zł.

Jeśli coś Państwa nurtuje, macie pomysł co zmienić w przedszkolu lub chcecie bezinteresownie poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu czynnie włączając się w działania Rady Rodziców – prosimy o kontakt. Wspólnie możemy sprawić, że miejsce, w którym nasze Dzieci spędzają większość dnia przez kilka kluczowych lat swojego życia będzie miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Takim, z którym będą wiązały się tylko dobre wspomnienia. Pamiętajmy, że Rada Rodziców jest organem niezależnym od dyrektora przedszkola. Ma ona mocną pozycję opartą na przepisach Ustawy o systemie oświaty i nie jest tylko okazją do finansowego wspierania działalności placówki.

Zapraszamy do zaangażowania się – im nas więcej tym możemy więcej.

Przewodniczący Rady Rodziców

Rok szkolny 2020/2021

Dobrowolne ubezpieczenie NNW

Rekomendacja Rady Rodziców

Drodzy Rodzice!

Rada Rodziców podpisała polisę ubezpieczenia NNW naszych pociech. Udało się wynegocjować jeszcze lepsze warunki niż te, przedstawione w ofercie wstępnej. Wysokość składki oczywiście nie uległa zmianie. Poniżej, na liście plików do pobrania znajdziecie skan polisy. Zawiera on numer polisy, który jest niezbędny do zgłoszenia szkody. Znajdą tam Państwo także szczegółowe informacje dotyczące warunków ubezpieczenia. Wszelkiego wsparcia przy zgłaszaniu szkód i obsłudze ubezpieczenia udziela Agent Ubezpieczeniowy Tomasz Idczak tel.: 575 737 830. My także służymy pomocą (rodzice.pm170@gmail.com). Pamiętajmy, że ubezpieczenie działa od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r.

Trzymajcie się zdrowo.

Przewodniczący Rady Rodziców

Pliki do pobrania:

Skan polisy.pdf

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS.pdf

OWU_edu_plus.pdf

TABELA NORM.pdf

Budżet Obywatelski 2020/2021

"Jeśli dobre serce masz, przedszkolakom głos swój dasz.
Mamy projekt przedszkola w Budżecie Obywatelskim. Głosując spełnijcie marzenie dzieciaków – zagłosujcie na nowy, przedszkolny plac zabaw wybierając ponadosiedlowy projekt oznaczony L224.
Tak niewiele potrzeba, aby przedszkole było bardziej kolorowe, a dzieciaki lepiej się w nim czuły. To ważne w tych trudnych czasach. Liczymy na Was. Zachęcajcie rodzinę i znajomych. Głosować może każdy, kto ma PESEL i telefon komórkowy. Niezależnie w której dzielnicy Łodzi mieszka i ile ma lat.
Łącze do strony, na której można (i należy) oddawać głosy: https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie/glosowanie.php )

Przewodniczący Rady Rodziców"

Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2020/2021

Przewodniczący Rady Rodziców - Michał Hadryś