Rada Rodziców

“Wspierać dzieci w prawidłowym rozwoju” – to motto i główny cel działalności Rady Rodziców, która stanowi samorządną reprezentację rodziców i opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 170 w Łodzi. Rada Rodziców współpracuje z Dyrektorem przedszkola, Radą Pedagogiczną, instytucjami, organizacjami i osobami powołanymi do realizacji szeroko pojętego procesu opiekuńczo-wychowawczego dzieci.

Radę Rodziców tworzą rodzice i opiekunowie prawni uczniów wszystkich grup przedszkolnych, wybrani do tej reprezentacji po trzy osoby z każdej grupy, na okres jednego roku szkolnego. Zebrania Rady Rodziców odbywają się co najmniej dwa razy w roku, natomiast rokrocznie, we wrześniu odbywa się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców. Wówczas z jej składu wybierani są na okres jednego roku szkolnego: Przewodniczący, Zastępca Przewodniczącego, Sekretarz i Skarbnik. Stanowią oni Prezydium Rady Rodziców.

Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek rodziców i darowizn, które przeznaczane są głównie na organizację różnorodnych atrakcji dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Jeśli to konieczne wspieramy też samą placówkę. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, w których życie często pisze zaskakujące scenariusze, a nasza sytuacja rodzinna czy finansowa może zmienić się z dnia na dzień. Dlatego musimy sobie nawzajem pomagać korzystając z dobrowolnych składek rodziców. Zasięg naszej działalności może być bardzo duży, ale jej horyzont zależy tylko od dobrej woli rodziców dzieci, opiekunów, przyjaciół przedszkola i innych osób zainteresowanych wspieraniem działalności Rady. Aby zapewnić stabilność finansową Rady Rodziców, pozwalającą na organizowanie licznych atrakcji dla naszych pociech określiliśmy minimalną wysokość miesięcznych, dobrowolnych wpłat na fundusz Rady Rodziców na poziomie 15 zł.

Jeśli coś Państwa nurtuje, macie pomysł co zmienić w przedszkolu lub chcecie bezinteresownie poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu czynnie włączając się w działania Rady Rodziców – prosimy o kontakt. Wspólnie możemy sprawić, że miejsce, w którym nasze Dzieci spędzają większość dnia przez kilka kluczowych lat swojego życia będzie miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Takim, z którym będą wiązały się tylko dobre wspomnienia. Pamiętajmy, że Rada Rodziców jest organem niezależnym od dyrektora przedszkola. Ma ona mocną pozycję opartą na przepisach Ustawy o systemie oświaty i nie jest tylko okazją do finansowego wspierania działalności placówki.

Zapraszamy do zaangażowania się – im nas więcej tym możemy więcej.

Michał Hadryś

Przewodniczący Rady Rodziców

Rok szkolny 2020/2021

Dobrowolne ubezpieczenie NNW

Rekomendacja Rady Rodziców

Po wnikliwej analizie ośmiu złożonych Radzie Rodziców ofert dobrowolnego ubezpieczenia NNW dla dzieci w naszym przedszkolu określiliśmy ofertę, którą rekomendujemy rodzicom, jako najlepszy wybór. Jest to oferta złożona przez agenta ubezpieczeniowego Tomasza Idczaka (tel.: 575 737 830) i firmę InterRisk. Roczne składki na to ubezpieczenie są w kwotach do wyboru 35 zł i 50 zł.

Wybierając rekomendowaną ofertę kierowaliśmy się nie tylko sumami ubezpieczenia, ale przede wszystkim włączeniami, czyli sytuacjami, w których ubezpieczyciel NIE wypłaci pieniędzy. Naszym zdaniem jest to często ważniejsze niż kwoty prezentowane na folderach Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Załączamy zestawienie wszystkich analizowanych ofert. Oferty analizowaliśmy pod kątem najczęściej występujących powodów do wypłacania odszkodowań przez firmy ubezpieczeniowe w grupie wiekowej, do której należą nasze przedszkolaki oraz wygody obsługi ubezpieczenia.

„Ogólne Warunki Ubezpieczenia” oraz „Tabela norm uszczerbku na zdrowiu” (oba dokumenty bardzo ważne przy ocenianiu ofert ubezpieczenia) dostępne będą od 17 września 2020 r. na stronie internetowej przedszkola w zakładce „Rada Rodziców”.

Ubezpieczenie obowiązuje/działa od 1 września 2020 r. (czyli "wstecz").

Aby skorzystać z wynegocjowanego przez Radę Rodziców ubezpieczenia wystarczy wykonać przelew na rachunek Rady Rodziców w kwocie 35 zł lub 50 zł, zależnie od wariantu ubezpieczenia. Termin, do którego należy składkę opłacić to 15 października 2020 roku. Wpłaty składek dokonywane po tym dniu będą zwracane na rachunek nadawcy przelewu.

Numer rachunku Rady Rodziców:

97 2490 0005 0000 4530 2397 0528

W tytule przelewu należy koniecznie podać „eSkładka za ubezpieczenie NNW <<imię i nazwisko dziecka oraz numer grupy przedszkolnj>>”. Samo wykonanie przelewu powoduje przystąpienie do ubezpieczenia. W przypadku dwójki, lub większej liczby dzieci najlepiej wykonać dwa oddzielne przelewy. Do ubezpieczenia mogą przystąpić także dzieci w wieku przedszkolnym, które nie „chodzą” do naszego przedszkola. W takim przypadku także należy wykonać przelew na takich samych zasadach, jednak zamiast grupy przedszkolnej należy podać datę urodzenia dziecka. W razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt z Radą Rodziców (rodzice.pm170@gmail.com, tel.: 695 222 099) lub agentem ubezpieczeniowym (Tomasz Idczak tel.: 575 737 830).

Michał Hadryś

Przewodniczący Rady Rodziców

Pliki do pobrania:

Zestawienie ofert.pdf

Rekomendacja.pdf

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS.pdf

OWU_edu_plus.pdf

TABELA NORM.pdf

Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2020/2021

Przewodniczący Rady Rodziców - Michał Hadryś

Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców - Roman Skowroński

Skarbnik - Ewelina Pawłowska