Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rada Rodziców

“Wspierać dzieci w prawidłowym rozwoju” – to motto i główny cel działalności Rady Rodziców, która stanowi samorządną reprezentację rodziców i opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 170 w Łodzi. Rada Rodziców współpracuje z Dyrektorem przedszkola, Radą Pedagogiczną, instytucjami, organizacjami i osobami powołanymi do realizacji szeroko pojętego procesu opiekuńczo-wychowawczego dzieci.

Radę Rodziców tworzą rodzice i opiekunowie prawni uczniów wszystkich grup przedszkolnych, wybrani do tej reprezentacji po trzy osoby z każdej grupy, na okres jednego roku szkolnego. Zebrania Rady Rodziców odbywają się co najmniej dwa razy w roku, natomiast rokrocznie, we wrześniu odbywa się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców. Wówczas z jej składu wybierani są na okres jednego roku szkolnego: Przewodniczący, Zastępca Przewodniczącego, Sekretarz i Skarbnik. Stanowią oni Prezydium Rady Rodziców.

Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek rodziców i darowizn, które przeznaczane są głównie na organizację różnorodnych atrakcji dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Jeśli to konieczne wspieramy też samą placówkę. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, w których życie często pisze zaskakujące scenariusze, a nasza sytuacja rodzinna czy finansowa może zmienić się z dnia na dzień. Dlatego musimy sobie nawzajem pomagać korzystając z dobrowolnych składek rodziców. Zasięg naszej działalności może być bardzo duży, ale jej horyzont zależy tylko od dobrej woli rodziców dzieci, opiekunów, przyjaciół przedszkola i innych osób zainteresowanych wspieraniem działalności Rady. Aby zapewnić stabilność finansową Rady Rodziców, pozwalającą na organizowanie licznych atrakcji dla naszych pociech określiliśmy minimalną wysokość miesięcznych, dobrowolnych wpłat na fundusz Rady Rodziców na poziomie 15 zł.

Jeśli coś Państwa nurtuje, macie pomysł co zmienić w przedszkolu lub chcecie bezinteresownie poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu czynnie włączając się w działania Rady Rodziców – prosimy o kontakt. Wspólnie możemy sprawić, że miejsce, w którym nasze Dzieci spędzają większość dnia przez kilka kluczowych lat swojego życia będzie miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Takim, z którym będą wiązały się tylko dobre wspomnienia. Pamiętajmy, że Rada Rodziców jest organem niezależnym od dyrektora przedszkola. Ma ona mocną pozycję opartą na przepisach Ustawy o systemie oświaty i nie jest tylko okazją do finansowego wspierania działalności placówki.

Zapraszamy do zaangażowania się – im nas więcej tym możemy więcej.

Michał Hadryś

Przewodniczący Rady Rodziców

Rok szkolny 2022/2023


Dobrowolne ubezpieczenie NNW
Rekomendacja Rady Rodziców

Drodzy Rodzice!

Po wnikliwej analizie siedmiu złożonych Radzie Rodziców ofert dobrowolnego ubezpieczenia NNW dla dzieci w naszym przedszkolu określiliśmy ofertę, którą rekomendujemy rodzicom, jako najlepszy wybór. Jest to oferta złożona przez agenta ubezpieczeniowego Tomasza Idczaka (tel.: 575 737 830) i firmę InterRisk. Roczna składka na to ubezpieczenie wynosi 50 zł.

Wybierając rekomendowaną ofertę kierowaliśmy się nie tylko sumami ubezpieczenia, ale przede wszystkim włączeniami, czyli sytuacjami, w których ubezpieczyciel NIE wypłaci pieniędzy. Naszym zdaniem jest to często ważniejsze niż kwoty prezentowane na folderach Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Załączamy zestawienie wszystkich analizowanych ofert. Oferty analizowaliśmy pod kątem najczęściej występujących powodów do wypłacania odszkodowań przez firmy ubezpieczeniowe w grupie wiekowej, do której należą nasze przedszkolaki oraz wygody obsługi ubezpieczenia.

„Ogólne Warunki Ubezpieczenia” oraz „Tabela norm uszczerbku na zdrowiu” (oba dokumenty bardzo ważne przy ocenianiu ofert ubezpieczenia) dostępne są poniżej. Po podpisaniu także skan polisy ubezpieczeniowej zostanie zamieszczony w tym miejscu.

Ubezpieczenie obowiązuje/działa od 1 września 2022 r. (czyli "wstecz").

Aby skorzystać z wynegocjowanego przez Radę Rodziców ubezpieczenia wystarczy wykonać przelew na rachunek Rady Rodziców 50 zł. Termin, do którego należy składkę opłacić to 30 września 2022 roku.

Numer rachunku Rady Rodziców:

69 1090 2705 0000 0001 4786 5409

W tytule przelewu należy koniecznie podać skrót „O” jak „Ochrona” oraz imię i nazwisko dziecka, numer grupy przedszkolnej, datę urodzenia dziecka”. Samo wykonanie przelewu powoduje przystąpienie do ubezpieczenia. W przypadku dwójki, lub większej liczby dzieci najlepiej wykonać dwa oddzielne przelewy. Do ubezpieczenia mogą przystąpić także dzieci i młodzież w wieku do 18 lat spoza naszego przedszkola. W takim przypadku także należy wykonać przelew na takich samych zasadach, pomijając oczywiście numer grupy przedszkolnej.

W razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt z Radą Rodziców (rodzice.pm170@gmail.com, tel.: 695 222 099) lub agentem ubezpieczeniowym (Tomasz Idczak tel.: 575 737 830).

Michał Hadryś

Przewodniczący Rady Rodziców

2022/2023

Tabela porównawcza ubezpieczycieli

Tabela porównawcza.pdf

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

Tabela uszczerbkowa.pdf

 


Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023
 • Przewodniczący Rady Rodziców - Michał Hadryś (grupa 4)
 • Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców - Roman Skowroński (grupa 2)
 • Skarbnik - Katarzyna Hajri (grupa 4)
 • Sekretarz - Joanna Gwizdała-Żak (grupa 3)
 • Komisja Rewizyjna:
  • Oliwia Pawliczak (grupa 1)
  • Rafał Ochocki (grupa 2)

Kontakt do Rady Rodziców:
rodzice.pm170@gmail.com

Rachunek Rady Rodziców

Numer rachunku Rady Rodziców jako kod QR, czyli przelew w 10 sekund.

Aby zrobić przelew na rachunek Rady Rodziców wystarczy:

 1. Otworzyć aplikacje mobilną banku z funkcją „Skanuj i zapłać” lub podobną.
 2. Zeskanować poniższy kod QR. Numer rachunku i odbiorca zostanie uzupełniony automatycznie.
 3. Podać kwotę i tytuł przelewu.
 4. Potwierdzić wykonanie przelewu.

 

Numer rachunku rady rodziców:

69 1090 2705 0000 0001 4786 5409

 

Za każdą wpłatę, w imieniu naszych przedszkolaków

Dziękujemy!