Informacja Administratora

Informacje / Інформація

Zajęcia ruchowe na lodowisku

Z przyczyn niezależnych od naszego przedszkola zajęcia ruchowe na lodowisku zostają tymczasowo zawieszone przynajmniej do końca stycznia. O następnych tygodniach będziemy informować na bieżąco.

Рухлива діяльність на ковзанці

З незалежних від нашого дитсадка причин фізичні заняття на ковзанці тимчасово припинені як мінімум до кінця січня. Ми будемо інформувати вас про наступні тижні.

Uroczystości świąteczne

Zaproszenie!

Kochani Rodzice, serdecznie zapraszamy na uroczystości świąteczne, które odbędą się według następującego harmonogramu:

15 grudnia - czwartek:
  • godzina 9:30 – grupa 4
  • godzina 11:00 – grupa 5
16 grudnia – piątek:
  • godzina 9:30 – grupa 2
  • godzina 10:30 – grupa 1
  • godzina 11:30 – grupa 3

Zapraszamy po jednym rodzicu od dziecka.

Різдвяні святкування

Запрошення!

Шановні батьки, запрошуємо Вас на Різдвяні свята, які відбудуться за наступним графіком:

15 грудня - четвер:
9:30 – 4 група
11:00 – 5 група
16 грудня - п'ятниця:
9:30 - 2 група
10:30 – 1 група
11:30 – 3 група
Запрошуємо по одному з батьків на дитину.

Zajęcia na lodowisku - ważne informacje

Szanowni Rodzice,

W dniu 3 listopada odbyły się pierwsze w tym sezonie zajęcia na lodowisku dla grup IV i V. Mamy kilka obserwacji i wniosków odnośnie ubioru i wyposażenia dzieci, którymi chcemy się z Państwem podzielić.

• Ubiór dzieci

Ubrania powinny być przede wszystkim wygodne (niekrępujące ruchów) i odpowiednio odprowadzające ciepło. Najlepiej w tym celu nadaje się ciepły dres lub lżejsza kamizelka. Dzieci często dotykają lodu dłońmi, dlatego prosimy o wyposażenie ich w rękawiczki.

• Ubiór na zmianę

Wbrew pozorom podczas zajęć na lodowisku bardzo łatwo o przegrzanie. W efekcie dzieci wracają do przedszkola spocone, dlatego prosimy by miały w szatni podkoszulek do przebrania. Można również przygotować dodatkowe spodnie i skarpety.

• Wyposażenie podstawowe

Najlepiej gdy dzieci mają swoje łyżwy i kaski. Wyposażenie, a zwłaszcza łyżwy, oferowane do wypożyczenia przez MOSiR pozostawia sporo do życzenia (uszkodzone klipsy zatrzaskowe, higiena). Gdy dzieci korzystają z wypożyczonego kasku dobrze by było gdyby miały również cienką czapkę.

• Wyposażenie dodatkowe

Wydaje się, że najbardziej przydatne są ochraniacze na kolana, później na łokcie. Ochraniacze na nadgarstki bardziej przeszkadzają niż pomagają, gdyż utrudniają prawidłowy chwyt na sankach wspomagających oraz są przeszkodą w podniesieniu się z tafli po upadku.

• Inne uwagi

Prosimy o pakownie dzieciom wyposażenia do wygodnych i pojemnych toreb.

Prosimy by nie zakładać dzieciom biżuterii.

Prosimy by dzieci miały związane włosy.

Prosimy o rozmawianie z dziećmi o tym, że nie ma nic złego w wywrotce na lodzie – trzeba się podnieść i jechać dalej.

Prosimy o odbiór od nauczycieli „Zgody na udział dziecka w zajęciach na lodowisku”, podpisanie jej i dostarczenie z powrotem.

Заняття на ковзанці - важлива інформація

Дорогі батьки,

3 листопада відбулися перші в цьому сезоні заходи на ковзанці для груп IV та V. Маємо деякі спостереження та висновки щодо одягу та спорядження дітей, якими хочемо поділитися з вами.

• Дитячий одяг

Перш за все, одяг має бути зручним (не сковувати рухів) і добре відводити тепло. Найкраще для цього підійде теплий спортивний костюм або більш легкий жилет. Діти часто торкаються льоду руками, тому надягайте рукавички.

• Зміна одягу

Всупереч видимості, під час занять на ковзанці дуже легко перегрітися. У результаті діти повертаються до садочка спітнілі, тому будь ласка, майте в гардеробі футболку. Також можна підготувати додаткові штани та шкарпетки.

• Основне обладнання

В ідеалі діти повинні мати власні ковзани та шоломи. Екіпіровка, особливо ковзани, які пропонує MOSiR напрокат, залишає бажати кращого (пошкоджені застібки, гігієна). Коли діти користуються позиченим шоломом, було б добре, щоб у них була ще й тонка шапка.

• Додаткові аксесуари

Здається, найкориснішими є наколінники, потім налокітники. Захисти на зап’ястя більше відволікають, ніж допомагають, оскільки вони заважають правильному зчепленню допоміжних саней і є перешкодою піднятися з тента після падіння.

• Інші коментарі

Будь ласка, пакуйте спорядження для своїх дітей у зручні та місткі сумки.

Будь ласка, не надягайте прикраси на дітей.

Просимо дітей зав'язати волосся.

Будь ласка, поговоріть зі своїми дітьми, що немає нічого поганого в самоскиді на льоду - ви повинні взяти і продовжувати рух.

Зберіть, підпишіть у вчителів згоду на участь вашої дитини в заходах на ковзанці та доставте її назад.

Dzień Niepodległości

W dniu 10 listopada odbędzie się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Bardzo prosimy by dzieci z każdej grupy, w tym dniu były ubrane na galowo (biała bluzka / koszula, czarna lub granatowa spódniczka / spodnie).

День Незалежності

10 листопада в нашому дитячому садку відбудеться урочиста академія з нагоди Дня Незалежності. Просимо дітей з кожної групи в цей день бути одягненими у святкові костюми (біла блузка/сорочка, чорна або темно-синя спідниця/штани).

Wycieczka do teatru

Uwaga Rodzice!

W dniu 15 listopada 2022 wszystkie dzieci z naszego przedszkola jadą do teatru Pinokio na bajkę "Świnki trzy". Koszt wycieczki to 44zł (bilet - 27zł, autokar 17zł). Prosimy o wpłaty do nauczycieli w grupach.

W tym dniu śniadanie zostanie podane o godzinie 7:30. Prosimy by dzieci, które nie jedzą śniadania zostały przyprowadzone do godziny 7:45. Z przedszkola wyjeżdżamy o godzinie 8:00, a wracamy na drugie śniadanie.

Похід в театр

До уваги батьків!

15 листопада 2022 року всі діти нашого садочка йдуть в театр Буратіно на казку "Троє поросят". Вартість поїздки – 44 злотих (квиток – 27 злотих, автобус – 17 злотих). Будь ласка, пожертвуйте вчителям у групах.

У цей день сніданок подається о 07:30. Дітей, які не снідають, просимо приводити до 7:45. Виходимо з дитячого садка о 8:00 і повертаємось на обід.