Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O nas

Historia naszej placówki sięga 1978 roku. To właśnie 1 września tego roku po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkolaki. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, ale dzieci zawsze mogą liczyć na przyjazny uśmiech personelu i świetną zabawę.

Nasze przedszkole mieści się w piętrowym, wolnostojącym budynku. Na parterze znajdują się pomieszczenie administracyjne, pion kuchenny, szatnia, dwie sale dla dzieci młodszych i sala do ćwiczeń terapeutycznych. Jest tu  również przestronny hol przeznaczony do zajęć ruchowych, imprez i uroczystości przedszkolnych, dodatkowo wyposażony w ekran multimedialny Na piętrze znajduje się pion kuchenny i trzy sale, w których bawią się uczą dzieci 5 i 6 - letnie. Idąc z duchem czasu korzystamy z nowoczesnych rozwiązań technologicznych - trzy sale wyposażone są w tablice multimedialne a na holu w miejscu ogólnodostępnym dzieci przenoszą się w świat przygód dzięki - magicznemu dywanowi.

Budynek przedszkola otacza przestronny, zacieniony ogród wyposażony w sprzęt rekreacyjno-sportowy. W roku 2011 dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW nasz ogród przeszedł swoistą metamorfozę. Stworzone zostały różnorodne środowiska przyrodnicze (krzewy i drzewa owocowe, warzywnik, ogród ziołowy itp.), gdzie dzieci samodzielnie sadzą i pielęgnują warzywa, kwiaty czy zioła a przede wszystkim w naturalnym środowisku dzięki zabawie i obserwacji zdobywają własne doświadczenia w świecie przyrody.

Wielkim atutem naszej placówki jest sąsiedztwo Szkoły Podstawowej nr 19, na terenie której znajduje się basen, gdzie wszystkie starsze przedszkolaki uczęszczają raz w tygodniu na bezpłatne lekcje pływania. Inne sąsiadujące z przedszkolem instytucje to boisko Orlik, kryte lodowisko MOSiR, Pałac Młodzieży i Biblioteka nr 8. Takie dogodne usytuowanie daje nam możliwość ścisłej i systematycznej współpracy, dającej dzieciom atrakcyjne możliwości wszechstronnego rozwoju.

Organem prowadzącym przedszkole jest Miasto Łódź, organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Łódzki Kurator Oświaty. Przedszkole czynne w godzinach 6:00 - 17:00. Uczęszczają do niego dzieci od 3 do 6 lat. Przedszkole realizuje cele i zadania określone w Ustawie Prawo Oświatowe i Ustawie o systemie oświaty oraz rozporządzeniach wykonawczych do tych ustaw oraz Statucie Przedszkola.

Przedszkole zapewnia dzieciom:

  • Opiekę w godzinach od 6:00 do 17:00
  • Całodzienne wyżywienie: I śniadanie, II śniadanie , obiad
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
  • Pomoc i wsparcie specjalistów : logopedy, psychologa, pedagoga specjalnego
  • Bezpłatne zajęcia dodatkowe i wspomagające
  • Nowoczesne metody pracy stymulujące wszechstronny rozwój dzieci , wykorzystujące również dostępny sprzęt multimedialny

Doświadczona kadra pedagogiczna dostosowuje działania dydaktyczno-wychowawcze do wymagań jakie stawia przed nami współczesny świat, uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym chcemy aby dzieci opuszczające naszą placówkę kochały świat, innych ludzi i siebie, aby były otwarte na piękno i dobro, aby potrafiły chronić siebie i innych przed płynącymi z rozwoju cywilizacji zagrożeniami, jednocześnie umiejąc z tych zdobyczy cywilizacji rozsądnie korzystać.